News will be here

Dotacje na renowacje zabytków przyznane. Parafia w Dobiegniewie z dotacją...

foto: Lubuski Urząd Wojewódzki

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków Barbara Bielinis-Kopeć w towarzystwie wojewody Władysława Dajczaka i wicewojewody Olimpii Tomczyk-Iwko podpisała umowy z beneficjentami. Wśród nich, jak co roku znalazły się stowarzyszenia, samorządy, osoby prywatne oraz parafie.

Pula środków do rozdzielenia wyniosła 432 000 zł. Dotacje otrzymało 19 zabytków. Część środków zostanie wykorzystana również na tzw. dotacje powykonawcze.

- Pieniądze rządowe znów wspierają inwestycje związane z lubuskimi zabytkami. Fakt, nie są to duże kwoty, ale pozwalają na rozpoczęcie prac i ich realizację, nawet jeśli potrwa to kilka lat. Cieszę się również, że do naszego województwa trafiają środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z przeznaczeniem właśnie na utrzymanie zabytków. W poprzednim roku były to ponad 3 mln zł – podkreślał w czasie uroczystości wojewoda Władysław Dajczak.   

Wśród beneficjentów zlazła się Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Dobiegniewie i otrzymała dofinansowanie na IV etap prac konserwatorskich i restauratorskich przy witrażach prezbiterium kościoła fil. pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie.

foto i źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki, 

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych