News will be here

Gorąco na sesji rady powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Prawie 5 godzin trwała XXIII/VI/2021 Sesja Rady Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego. Podczas sesji poruszono kilka gorących tematów. 

Podczas sesji poruszono kilka burzliwych tematów. Pierwszym z nich dotyczył  pozbawienia odcinka drogi publicznej kategorii drogi powiatowej i zaliczenia go do kategorii drogi gminnej - chodzi o drogę powiatową nr 1361F na odcinku Głęboczek – Przytonecko.

W uzasadnieniu czytamy, że Droga powiatowa nr 1361F (nr dz. 177/1 obręb 0010 Przynotecko) spełnia funkcję wału przeciwpowodziowego. Zgodnie z art. 176 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne, w celu zapewnienia szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych zakazuje się wykonywania robót lub czynności, które mogą wpływać na szczelność lub stabilność wałów przeciwpowodziowych. Pozbawienie kategorii drogi powiatowej wynika z potrzeby przekazania drogi wału w zasoby Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, jak również ma na celu uporządkowanie przebiegów dróg powiatowych na terenie Powiatu Strzelecko –Drezdeneckiego.

Radni opozycji zwrócili uwagę, na negatywną opinię Wójta Gminy Stare Kurowo i dlatego głosowali przeciw

Poniżej video z sesji dotyczące tego tematu:

 

Podczas sesji Radni dyskutowali też o sytuacji z zatrudnieniem członka zarządu w szpitalu powiatowym w Drezdenku. Zdaniem części radnych jest to sytuacja budząca wątpliwości i powinna zostać w jakiś sposób rozwiązana.

Poniżej video z sesji dotyczące tego tematu:

 

Zachęcamy do obejrzenia całej sesji. 

 

źródło: nadesłane, red.

ZOSTAW NAM LIKE!

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych