News will be here

Samorządowcy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego rozmawiali o podziale unijnych pieniędzy

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn spotkał się z samorządowcami z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, aby porozmawiać o podziale środków unijnych oraz bieżących sprawach i planach włodarzy gmin.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Arkadiusz Dąbrowski spotkali się w piątek 25 listopada z: wójtem Zwierzyna Karolem Neumannem, burmistrzem Mateuszem Federem i sekretarzem Mateuszem Karkoszką ze Strzelec Krajeńskich, z burmistrz Dobiegniewa Sylwią Łaźniewską, wójtem Starego Kurowa Magdaleną Szydełko oraz ze starostą powiatu strzelecko - drezdeneckiego Bogusławem Kierusem.

W spotkaniu uczestniczył także prezes nowej Lokalnej Grupy Działania "Blisko Natury" Marek Halasz, który zainicjował działalność LGD w powiecie strzelecko - drezdeneckim. Głównym tematem rozmów były Fundusze Unijne dla Województwa lubuskiego oraz ich podział. Obecni na spotkaniu samorządowcy są zadowoleni ze sprawiedliwego podziału środków w ramach tzw. ZIT-ów i partnerstw, ale wyrażają zaniepokojenie postawą prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, którego zachowanie jest odbierane jako próba podzielenia i skłócenia włodarzy poszczególnych gmin.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn zapewniał o czytelnych kryteriach podziału środków wspominając, że FEWL to jedyna szansa na zrównoważony rozwój.

źródło: lubuskie.pl, red

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych