Kierowca uderzył w policyjne BMW - błąd kierującego przyczyną kolizji osobówki z radiowozem | VIDEO

W Zielonej Górze na ulicy Sulechowskiej doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki KIA z nieoznakowanym radiowozem. Kolizja pojazdów była następstwem niewłaściwego zachowania kierującego osobówką, który bezpośrednio nie uczestniczył w zdarzeniu, a którego manewr spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W minioną sobotę (15 stycznia) policjanci z wydziału ruchu drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej pełnili służbę w mieście, kontrolując bezpieczeństwo na drogach. Na jednej z ulic zauważyli kierującego osobowym seatem, który w ich ocenie jechał za szybko wykonując gwałtowne manewry zmiany pasa ruchu. Policjanci postanowili dogonić kierującego i skontrolować prędkość z jaką porusza się po mieście. Niestety nie zdążyli wykonać pomiaru prędkości, bo gdy wjechali na ulicę Sulechowską, drogę zajechała im zmieniająca właśnie pas kierująca pojazdem osobowym marki KIA doprowadzając do kolizji z radiowozem.

REKLAMA

Policyjne BMW miało włączoną kamerę, która zarejestrowała przebieg zdarzenia, nie pozostawiając wątpliwości jak do niego doszło. Po analizie nagrania okazało się, że prawym pasem jechało inne BMW, którego kierujący nagle gwałtownie zahamował. Kobieta jadąca za nim, próbując uniknąć zderzenia wykonała gwałtowny manewr obronny, wjeżdżając na sąsiedni pas i w ten sposób doprowadziła do zderzenia z jadącym lewym pasem policyjnym BMW.

Na miejscu pojawił się policyjny patrol ruchu drogowego, który zajął się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Jak ustalili policjanci, jadący prawym pasem kierowca prywatnego BMW twierdził, że jadąca za nim kierująca mrugała długimi światłami, co bardzo mu przeszkadzało, więc postanowił się nagle zatrzymać. Kobieta jadąca samochodem marki KIA, nie spodziewając się tak nagłego gwałtownego manewru, chcąc uniknąć zderzenie zjechała gwałtownie na lewy pas. Uniknęła zderzenia z poprzedzającym ją pojazdem, ale doprowadziła do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem.

REKLAMA

Kierująca za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem w wysokości 1250 złotych, natomiast mężczyzna kierujący prywatnym BMW, który gwałtownie zahamował, za spowodowanie innego niż kolizja zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych oraz 500 złotych za pozostałe wykroczenia. Ponadto policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Obydwa auta biorące udział w kolizji zostały odholowane przez pomoc drogową.

źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!


Media Społecznościowe - "Czym żyjemy...."

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych