News will be here

Na zewnątrz jest coraz chłodniej, zwracajmy uwagę na bezdomnych i potrzebujących

Na zewnątrz jest coraz chłodniej, zmrok zapada szybciej i panuje dłużej. Są osoby, które w takiej sytuacji są narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych wymagających pomocy,

ale również osoby samotne i w podeszłym wieku wymagają w tym czasie naszej uwagi. Dlatego apelujemy o reakcje wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Przykład możemy czerpać z polickiego funkcjonariusza, który przekazał osobom bezdomnym ciepłe ubrania.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu.

By przeciwdziałać przypadkom wychłodzeń i zamarznięć policjanci już teraz rozpoczęli, działania, które mają na celu dotarcie do osób, które mogą potrzebować pomocy. Już teraz sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych wymagających pomocy i udzielają im pomocy oraz informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach. Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej, w okresie jesienno-zimowym przeprowadzają kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych, węzłów ciepłowniczych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Podczas podejmowanych interwencji, policjanci odwożą potrzebujących do schroniska, do izby wytrzeźwień, a także do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdyż często są to osoby nietrzeźwe, siedzące na mrozie w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej, lub w innych miejscach. Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu przekazywane są pracownikom socjalnym.

Jeżeli mamy w domu niepotrzebne ciepłe ubrania, koce czy obuwie, zawsze możemy je przekazać potrzebującym, tak jak zrobił to jeden z polickich funkcjonariuszy. Weźmy z niego przykład i pomagajmy!

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka, któremu grozi wychłodzenie bądź zamarznięcie. Jeden telefon na numer 112 może uratować czyjeś życie.

źródło: police.policja.gov.pl/

Podaj dalej w mediach społecznościowych!


Media Społecznościowe - "Czym żyjemy...."

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych