News will be here

Samochód osobowy uderzył w drzewo. Dwóch zatrzymanych i narkotyki w tle.... Akt oskarżenia jest już w sądzie | VIDEO

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez kryminalnych, w której 24 i 28-latek usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Odpowiedzą oni między innymi za wytwarzanie, posiadanie oraz przygotowanie celem wprowadzenia do obrotu blisko kilograma środka odurzającego w postaci ziela konopi, a także za jego udzielanie. W związku z zarzucanymi czynami 28-latkek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 24-latkowi do 10. Dalsze decyzje w ich sprawie podejmie Sąd.

17 października 2021 roku, do krośnieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pojeździe, które w miejscowości Bobrowice uderzyło w drzewo i uszkodziło znak drogowy, a jego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce, policjanci zastali leżący na dachu samochód marki opel, do którego jak się okazało przyczepione były tablice rejestracyjne przypisane do innego auta. Ponadto w bagażniku znajdowało się blisko kilogram suszu roślinnego oraz torba z woreczkami strunowymi, które zabezpieczyli. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a także zabezpieczali ujawnione ślady.

Nad sprawą pracowali policjanci krośnieńskiej komendy. W wyniku podjętych działań, kilka godzin później dotarli do miejsca zamieszkania 28-letniego mężczyzny podejrzewanego o kierowanie oplem, spowodowanie zdarzenia drogowego, a także posiadanie narkotyków. Został on zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas dalszych czynności kryminalni poddali oględzinom zabezpieczony susz i substancję, którego badanie wykazało, że jest to marihuana i amfetamina. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie 28-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy konopi, za które odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Skierowano do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wówczas Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 28-latka. Dla kryminalnych nie była to jednak zakończona sprawa, a prowadzone przez nich czynności i zebrany materiał dowodowy doprowadziły do ustalenia miejsca gdzie były wytwarzane i przygotowywane narkotyki celem ich dalszej sprzedaży. Ale także do tego, aby zatrzymać w listopadzie ubiegłego roku drugiego mężczyzny, który współdziałał z 28-latkiem. Podczas przesłuchania 24-latek usłyszał zarzut wytwarzania wspólnie z 28-latkiem na terenie powiatu zielonogórskiego znacznej ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zdecydował wówczas o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kilkumiesięczna praca kryminalnych prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim przyniosła efekty. W kwietniu bieżącego roku do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze  trafił akt oskarżenia przeciwko 24 i 28-latkowi, którym zarzuca się iż na terenie powiatu zielonogórskiego wytwarzali, posiadali oraz przygotowywali celem wprowadzenia do obrotu znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi. Ponadto 28-latek odpowie za posiadanie na terenie powiatu krośnieńskiego blisko kilograma marihuany, udzielanie środków odurzających, posiadanie amfetaminy, uprawę krzewu konopi, a także kierowanie pod działaniem amfetaminy oraz środka odurzającego.  Natomiast 24-latek dodatkowo odpowie za udzielanie na terenie powiatu zielonogórskiego środków odurzających. W związku z zarzucanymi czynami 28-latkowi, za które w przypadku czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozi do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast 24-latkowi do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w ich sprawie podejmie Sąd.

Zobacz Video

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!


Media Społecznościowe - "Czym żyjemy...."

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych