News will be here

13. edycja Strzelczanie dla Strzelczan za nami! Zebrano ponad 84 tys. złotych!

13. edycja Strzelczanie dla Strzelczan za nami, na leczenie Tomka i Amelii mieszkańcy zebrali ponad 80 tysięcy złotych.

W minioną sobotę na strzeleckim Rynku odbyła się III edycja koncertu charytatywnego "Strzelczanie dla strzelczan". Choć pogoda była tego dnia dość kapryśna, ludzie chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Zdecydowanie najwięcej mieli ich miłośnicy dobrego jedzenia i smakołyków. Była dziczyzna serwowana przez myśliwych, grochówka wydawana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i cała masa słodkości takich jak wata cukrowa, lody czy gofry. Koła gospodyń wiejskich i pracownice Urzędu Miejskiego tradycyjnie upiekły przepyszne ciasta. Swoje stoiska miały też gminna biblioteka, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, rachmistrzowie spisowi i Fundacja DKMS. Działał też punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Emocje budziły koncerty, obecność zawodników Stali Gorzów oraz loteria fantowa, która jak zwykle zgromadziła przed sceną tłum ludzi. Tuż przed koncertem, odbyły się biegi ulicami miasta w ramach VI Piątki na Rynku. Cześć wpisowego organizatorzy przekazali na cel charytatywny.

Warto podkreślić rolę lokalnych stowarzyszeń, grup nieformalnych, przedsiębiorców, wolontariuszy i osób prywatnych, bez których wkładu koncert nie zakończyłby się tak dużym sukcesem. Na ręce wszystkich zaangażowanych i darczyńców składamy serdeczne podziękowania.

Łączna kwota, którą udało się zebrać wyniosła ponad 84 tysiące złotych. Całość trafi na leczenie bohaterów koncertu – niepełnosprawnej Amelii Sulej i chorego na nowotwór Tomasza Jakubika.

Organizatorami imprezy byli: Grupa Inicjatywna Strzelczanie dla Strzelczan, Parafialne Koło Caritas, Parafia Rzymsko-Katolicka w Strzelcach Krajeńskich, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Strzelecki Ośrodek Kultury, Ziemia Strzelecka, Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich.

 źródło i foto: UM Strzelce Kraj

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych