Iluminacje świąteczne rozświetliły Drezdenko i Strzelce Kraj. Święta to nie czas na oszczędzanie... | FOTO

Mieszkańcy Drezdenka i Strzelec Krajeńskich mogą już poczuć świąteczną atmosferę na ulicach miasta. Jak co roku, po 6 grudnia w miastach odpalono miejsce iluminacje świąteczne. Na rynku w Strzelcach Krajeńskich i Drezdenku stanęły iluminacje, przy których możemy zrobić znakomite zdjęcie. 

REKLAMA

Miejskie iluminacje, jak co roku rozświetlają Rynek Miejski w Strzelcach Krajeńskich oraz Plac Wileński w Drezdenku. Miasta mimo trudnej sytuacji gospodarczej w Polsce i ciągle rosnących cen energii nie zdecydowały się na rezygnację z tego pomysłu.

Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder powiedział nam, dlaczego nie chciał rezygnować z świątecznych iluminacji.

Święta są czasem specyficznym, miłym i zawsze iluminacje sprawiają radość szczególnie najmłodszym mieszkańcom. Nie chcieliśmy, by nie było jakiegokolwiek elementu świątecznego, tym bardziej, że inne samorządy również skromne, ale iluminacje także mają. W tym roku oświetlony jest jedynie Rynek Miejski. Są to światła led-owe, energooszczędne. Przypomnę, że rok temu miasto nie płaciło nic za iluminację, ponieważ było to miasteczko Enei. Zatem wtedy już były oszczędności. W tym roku koszt razem z montażem i demontażem oraz opieką techniczną to ok. 60 tys zł.

A wam jak podobają się świąteczne ozdoby w miastach?

źródło: nadesłane, red.

REKLAMA

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych