IV edycja Drezdeneckiego Budżetu Obywatelskiego rozstrzygnięta

Poznaliśmy wyniki konkursu w ramach Drezdeneckiego Budżetu Obywatelskiego. Zwycięskie okazały się dwa projekty.

REKLAMA

Na pozytywnie zweryfikowanych 6 projektów, zwycięskimi okazały się 2, z największą ilością głosów:

  • „Modernizacja i rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Trzebiczu” na kwotę 171.488,00 zł, z ilością 945 głosów.
  • „Bieg po zdrowie” (SP3 Drezdenko) na kwotę 120.000,00 zł, z ilością 619 głosów.

W sumie głosowało 1707 mieszkańców. 

REKLAMA

Modernizacja i rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu

Celem projektu jest stworzenie dzieciom i młodzieży bezpiecznego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zabawy. Teren placówki jest ogólnodostępny, ogrodzony, idealnie nadaje się do tego celu. Miejsce jest zagospodarowane zielenią, co spełnia walory estetyczne i pozwala na chwilę relaksu. Zmodernizowane boiska przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa a zarazem uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego. Pozwolą też na aktywność ruchową nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także młodzieży i osobom dorosłym. Młodzież w godzinach popołudniowych zagospodarowuje swój wolny czas w sposób niewłaściwy, bierny. Odpowiednio wyposażony kompleks, spełniający wszelkie standardy będzie sprzyjał aktywnemu spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Poszerzy się i uatrakcyjni baza szkoły, która będzie mogła być wykorzystana również do zajęć pozalekcyjnych m.in. do popularyzacji sportów drużynowych, zdrowej rywalizacji i rozwoju indywidualnych talentów, których wśród uczniów szkoły nie brakuje. Dzięki gimnastyce i zabawom, dzieci i młodzież lepiej się rozwijają. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu zapobiega wielu chorobom, pozwala na zachowanie prawidłowej postawy, wpływa na kondycję fizyczną i samopoczucie. Z boisk jak i placu zabaw korzystać będą mogli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale wszyscy mieszkańcy Trzebicza i okolic. Boiska staną się miejscem, które umożliwi większą integrację mieszkańców. Teren ten jest Już objęty monitoringiem, więc będzie stanowić ochronę przed ewentualnym zniszczeniom sprzętu, który m.in. będzie przechowywany w odświeżonym budynku. Zmodernizowane boiska z nowoczesną infrastrukturą rekreacyjno —sportową będą idealnym miejscem wspólnego spędzania czasu przez całe rodziny.

REKLAMA

Bieg po zdrowie (Drezdenko)

Celem projektu jest remont istniejącej bieżni lekkoatletycznej o podłożu żużlowym umiejscowionej na terenie boiska sportowego Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. Istniejąca bieżnia prosta nie spełnia żadnych standardów lekkoatletycznych a jej zły stan techniczny nie stanowi bezpiecznego i profesjonalnego miejsca do przeprowadzania ćwiczeń w ramach wychowania fizycznego oraz innych aktywności sportowych. Gruntowny remont tego obiektu zagwarantuje jego pełną funkcjonalność sportową, której na obecną chwilę nie posiada. Powstanie lekkoatletyczna bieżnia prosta 4-torowa o długości 70 metrów z nawierzchni poliuretanowej (tartan). Obiekt będzie dostępny zarówno dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, jak i mieszkańców Drezdenka.

REKLAMA

Dane techniczne remontowanej prostej bieżni lekkoatletyczne czterotorowej:
- długość całkowita bieżni: 70 m
- szerokość całkowita bieżni: 5,30 m
- szerokość jednego tom: 1,22 cm
- grubość każdej linii: 5 cm
Bieżnia będzie się składać z :
- dystansu 60 m
- przed linią startu: 1 m
- za linią startu: 9 m

Celem projektu jest wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz dla mieszkańców Drezdenka. Stwarza to okazję do czynnego wypoczynku i promowania zdrowego trybu życia. Szkoła jest istotnym miejscem jednoczącym lokalną społeczność, stanowi więc dobrą lokalizację inwestycji sportowych. Wyremontowanie obiektu wpłynie pozytywnie na atrakcyjność zajęć lekcyjnych oraz pozwoli dostrzec i rozwijać talenty sportowe młodych mieszkańców Drezdenka. Umożliwi także realizację pozaszkolnych zajęć sportowych z lekkiej atletyki. Remont małej infrastruktury sportowej jest także szansą na powiększenie już istniejącej oferty sportowo - rekreacyjnej dla mieszkańców, a przez to na zintegrowanie społeczności lokalnej. Nowa bieżnia z pewnością uatrakcyjni organizację szkolnych i pozaszkolnych imprez sportowych.

REKLAMA

Nowy obiekt sportowy to również zachęta do uprawiania sportu, który jest ważnym elementem profilaktyki prozdrowotnej. Bieganie może znacząco poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne. Jako forma ćwiczeń aerobowych może zmniejszyć stres, wpływać pozytywnie na kondycję serca, a nawet pomóc złagodzić objawy depresji, co jest szczególne istotne w obecnej dobie pandemii. Beneficjentami projektu będą zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza, jak i społeczność lokalna, mieszkańcy Drezdenka

 

źródło: UM Drezdenko, red.

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych