News will be here

Jakie kapoki oferuje obecnie rynek? Przegląd najciekawszych propozycji

Każdy z nas raczej wie, do czego służą kapoki, niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak różnorodne propozycje wysnuwają pod naszym - konsumentów - adresem producenci. Poniższy tekst ma na celu pokazanie Ci, że słowo “kapok” odnosi się do dość sporej grupy towarów, spośród której każdy znajdzie coś dla siebie! A bezpieczeństwo to przecież pierwszorzędna sprawa i wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, aby mieć kapok na sobie w trakcie uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportu wodnego.

Kapoki dla dzieci

Naszym - rodziców - zadaniem jest przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo naszych dzieci. Nie wyobrażam sobie zabrać na kajaki kilkulatka bez porządnego kapoku! Najmłodsi entuzjaści sportów wodnych powinni bezapelacyjnie nosić na sobie kapoki ratunkowe, a ci nieco starsi (potrafiący już pływać) mogą polegać na kapokach asekuracyjnych. Pierwsze wymienione kapoki charakteryzują się dość zabudowaną konstrukcją z obszernym kołnierzem i są w stanie utrzymać na powierzchni wody nawet osobę ranną lub nieprzytomną. Drugie - asekuracyjne - kapoki wspomagają jedynie człowieka potrafiącego pływać i z uwagi na lekki krój świetnie sprawdzają się przy uprawianiu rozmaitych sportów wodnych (swoboda ruchów pozostaje nieograniczona).

Kapoki dla psów

Wiem, co sobie pomyślisz - że psy przecież potrafią pływać. Może Cię zdziwię, ale…niezawsze. Pisząc ten tekst spoglądam na mojego buldoga angielskiego i śmiem poddać w wątpliwość jego umiejętności pływackie. Rasa to nie jedyny aspekt warunkujący sprawność czworonoga w wodzie. Może przy niekontrolowanej wywrotce kajaka pupil uderzył się w głowę? Zranił w łapkę? Albo może po prostu szybko się męczy? Kapoki dla psów gwarantują ich bezpieczeństwo zawsze wtedy, kiedy chcemy cieszyć się ich towarzystwem nad wodą. I wcale nie kosztują dużo! Warto się nimi zainteresować.

Kapoki pneumatyczne

Ratunkowe kamizelki pneumatyczne cieszą się ogromną popularnością wśród amatorów żeglowania. W stanie spoczynku są wręcz niewyczuwalne na ciele. Wyposażone w odpowiednie naboje z CO2, samoistnie napompowują się powietrzem przy pierwszym kontakcie z wodą. Ich koszt to kilkaset złotych. Posiadając kapok pneumatyczny trzeba pamiętać o regularnej wymianie i kontroli stanu nabojów (te z kolei kosztują kilkadziesiąt złotych). Wygoda ich użytkowania jest jednak nieoceniona, zwłaszcza wtedy, kiedy spędzamy nad wodą (lub na jednostce pływającej) całe dnie.

Kapoki dla dorosłych

Wyróżnić można dwa główne rodzaje:

  • kapoki ratunkowe - dla tych, co nie potrafią pływać. Przy okazji omawiania kapoków dla dzieci udało mi się już napomknąć o najważniejszych kwestiach tego rodzaju kamizelek. Pstrokaty, rzucający się w oczy z daleka kolor, pas krokowy (zapobiega wyślizgnięciu się z wnętrza kamizelki), duży kołnierz (stabilizujący pionową postawę w wodzie), gwizdek, odblaski - wszystko to powinien posiadać dobry kapok ratunkowy;
  • kapoki asekuracyjne - dla osób potrafiących pływać. Asekurują osoby je noszące przy uprawianiu różnego rodzaju sportów wodnych. Przy wyborze należy kierować się tym, aby kapok asekuracyjny był dobrze dopasowany i aby nie powodował krępacji ruchów, która jest szczególnie uciążliwa np. podczas wiosłowania.

Największy wybór kapoków

Zainteresowały Cię powyższe kapoki? Chciałbyś dokładniej zapoznać się z ich specyfikacją, sprawdzić ceny? Zapraszam Cię zatem na stronę GoKajak.com, gdzie moim zdaniem znajduje się najbogatsza oferta kapoków na rynku. Zwróć szczególną uwagę na asortyment marki Aquarius, którego wyroby cieszą się ogromną popularnością wśród wodniaków (a nawet wśród właścicieli wypożyczalni sprzętu wodnego). Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę - wybierz najlepszej jakości kapoki i ciesz się niczym nieskrępowaną radością płynącą ze wspólnego spędzania czasu nad wodą!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych