News will be here

Kolejne wozy strażackie trafiły do lubuskich OSP! Jeden pojedzie do Starego Kurowa | FOTO

20 wozów strażackich wesprze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubuskiego. OSP Stare Kurowo otrzymało 650 tyś. zł na zakup nowego pojazdu strażackiego.

Przed remizą OSP Lemierzyce Paweł Szefernaker , wiceminister MSWiA wspólnie z Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski oraz lubuskimi parlamentarzystami wręczyli promesy dla Ochotniczych Straży Pożarnych województwa lubuskiego.

Wójt Gminy Stare Kurowo Magdalena Szydełko i prezes OSP ze Starego Kurowa Mirosław Wiliński odebrali 25.03.2023r. promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków z OSP Stare Kurowo.

Opiewającą na 650 tys. zł promesę Wójt i Prezes OSP odebrali z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera oraz Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Uroczystość odbyła się w Lemierzycach, oprócz strażaków i samorządowców z naszego województwa wzięli w niej udział m.in. eurodeputowani Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński oraz poseł Elżbieta Płonka.

Mam zaszczyt w imieniu Ministra Mariusza Kamińskiego, Szefa MSWiA i całego kierownictwa, wyrazić szacunek, gratulacje i podziękowania dla wszystkich strażaków ochotników. Stanowicie wielki wkład, wielkie uzupełnienie tego systemu bezpieczeństwa państwa. Razem z Państwową Strażą Pożarną służycie na co dzień mieszkańcom zapewniając bezpieczeństwo. Bardzo często strażacy ochotnicy szybciej pojawiają się w miejscu zdarzenia, szczególnie w takich miejscach jak, tutaj w Lubuskiem, gdzie są duże odległości między miejscowościami, gdzie nie zawsze Państwowa Straż Pożarna może szybko reagować. To właśnie wtedy mieszkańcy mogą liczyć na was […]. Silne państwo to takie, które stwarza jak najlepsze warunki dla tych, którzy służą naszym obywatelom. To wy służycie, wy pomagacie, wam się należą jak najlepsze warunki służby. I w Państwowej Straży Pożarnej i w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Chciałbym podziękować samorządowcom, którzy dostrzegają rolę OSP dając wkład własny na tego typu zakupu. Bez tego wkładu nie byłoby to możliwe. Dziękuję też Państwa rodzinom, bez ich wsparcia Wasza służba nie byłaby możliwa
– mówił P. Szefernaker.

Nowy pojazd ułatwi strażakom-ochotnikom prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.

Na promesach wypisano szacowaną wartość pojazdów, czyli 950 tyś. zł, ale dotacja jest niższa i pokryje tylko część zakupu samochodu. – Pozostałą część w wysokości 300 tyś. zł Gmina Stare Kurowo dołoży z budżetu gminy.

źródło: UG Stare Kurowo, LUW, red.

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych