News will be here

Obwodnica Drezdenka z rządowym dofinansowaniem

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz z Wiceministrem Rafałem Weberem odwiedzili w piątek województwo lubuskie, by w Drezdenku zatwierdzić umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy obwodnicy miasta. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Podpisana umowa pozwoli na prowadzenie dalszych procedur związanych z inwestycją.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwrócił uwagę, że realizacja inwestycji przyspiesza po interwencji Ministerstwa Infrastruktury. Podkreślił, iż kolejne decyzje leżą już po stronie Urzędu Marszałkowskiego:

Dziś z Drezdenka apeluję do Pani Marszałek, by pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego znalazły się i aby ta obwodnica została zrealizowana – mówił wojewoda.

Budowa obwodnicy Drezdenka jest ważnym przedsięwzięciem dla mieszkańców miasta oraz całego regionu. Nowa droga umożliwi płynny ruch tranzytowy, co wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności gospodarczej regionu.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorządy mogą realizować inwestycje, które zbliżają nas do osiągnięcia tych celów. Dzisiaj podpisana umowa jest więc ważną wiadomością, ale nie kończy sprawy. Liczymy na to, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego podejmie działania w kierunku podpisania drugiej z nich – mówił Minister Andrzej Adamczyk podczas wizyty w Drezdenku.

To IV etap budowanej obwodnicy Drezdenka będzie miał 3,6 km długości. Całkowita wartość zadania to 120 mln zł, a kwota dofinansowania przyznana z RFRD wynosi 60 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana przez lubuski Zarząd Dróg Wojewódzkich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160. Planowany termin oddania obwodnicy do użytkowania to IV kwartał 2026 roku.

Teraz umowa zostanie przekazana do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i po podpisaniu jej przez stronę samorządową będą mogły rozpocząć się procedury przetargowe.

źródło: LUW, UM Drezdenko, 

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych