Pożar leśniczówki w Rąpinie | FOTO

Jeszcze w starym roku spłonęła leśniczówka w miejscowości Rąpin. Z ogniem walczyło 7 zastępów z JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz jednostek OSP z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

W dniu 29 grudnia tuż przed godziną 22:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich otrzymał informację o pożarze leśniczówki w miejscowości Rąpin.

REKLAMA

Na miejsce skierowanych zostało 7 zastępów z JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz jednostek OSP z terenu powiatu, a także oficer operacyjny. W momencie przybycia pierwszych zastępów pożar trawił już resztki budynku, strażacy mogli jedynie dogasić pogorzelisko.

Tego dnia na drogach panowały niekorzystne warunki, nawierzchnia była oblodzona, w powietrzu unosiła się gęsta mgła. Warunki pogodowe bezpośrednio przyczyniły się do wydłużenia czasu swobodnego rozwoju pożaru. Przez gęstą mgłę pożar nie został w porę zauważony, a oblodzenia wydłużyły czas dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej.

REKLAMA

Szczęśliwie w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru jeszcze nie są znane.

Oprócz sił i środków Państwowej Straży Pożarnej w działaniach udział brały zastępy z OSP Drezdenko, OSP Niegosław, OSP Rąpin, OSP Zwierzyn.

 

 

źródło: straz.strzelce.pl, OSP Drezdenko

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

REKLAMA

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych