News will be here

Strzelce Krajeńskie ma kolejną czarownicę - tym razem to "Tułaczka"

W Strzelcach Krajeńskich pojawiła się kolejna figurka czarownicy. Stanęła na skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Katedralnej (koło Banku PKO).

Nowa figurka czarownicy to "tułaczka" - rzeźba przedstawia wędrującą kobietę z lichym dorobkiem ciągniętym na wózku. Figurka nawiązuje do historii ludzi którzy w 1945 roku opuścili to miasto i tych, którzy stali się nowymi mieszkańcami Strzelec. Rzeźba powstała w krakowskiej pracowni Marka Stankiewicza. 

Warto zwrócić uwagę na detale np. na biedronkę, która symbolizuje konieczność dokonywania właściwych wyborów. Niebawem miasto wyda także publikacje, która opiszę losy ludności opuszczających tę ziemię i tych co ją zasiedlili.

źródło: UM Strzelce Kraj, red.

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych