News will be here

Strzelce Krajeńskie modernizuje oświetlenie. Stare lampy sodowe zastępują nowoczesne LED-y...

Nie tylko w instytucjach publicznych, ale także "na ulicach" Gmina Strzelce Kraj chce wprowadzić oszczędności, dlatego od kilku tygodni trwa wymiana oświetlenia z sodowego na led-owe. 

Gminy wymieniają lampy sodowe na ledowe głownie z dużych oszczędności. Lampy LED zużywają zwykle o 50-80% mniej energii niż tradycyjne lampy sodowe. Dzięki temu można obniżyć koszty energii i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Dodatkowo lampy LED mają dłuższą żywotność niż lampy sodowe, co oznacza, że wymagają mniej częstej wymiany. W efekcie, gmina oszczędza na kosztach utrzymania i wymiany lamp.

Wymiana lamp sodowych na LED jest coraz częściej praktykowana przez gminy na całym świecie. 

Burmistrz zapowiedział, że sukcesywnie kontynuowana będzie wymiana oświetlenia w Strzelcach Kraj.  

źródło: UM Strzelce Kraj., red.

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych