Szpital w Drezdenku otrzymał dwa nowe ambulanse ! | FOTO

Dwa nowoczesne ambulanse sanitarne poszerzyły flotę samochodową drezdeneckiego Zespołu Ratownictwa Medycznego. W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wiceminister Zdrowia Marcin Martyniak, posłowie oraz przedstawicie władz samorządowych. 

REKLAMA

Wczoraj przed budynkiem szpitala Wiceminister Zdrowia Marcin Martyniak, Poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazali ratownikowi medycznemu kluczyki do pojazdów.

-"Ostatnie lata to czas wytężonej pracy całej służby zdrowia. Ten ogromny wysiłek, który służył jak najlepszemu zabezpieczeniu mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego, nieśliśmy wspólnie, wspierając się i tworząc wyjątkowy model współpracy i reagowania na ponadstandardowe wyzwania. Nie do przecenienia pozostaje udział w tych zadaniach Pogotowia Ratunkowego. Przekazanie nowych ambulansów dla tej jednostki to efekt rządowego wsparcia udzielanego całemu środowisku medycznemu" – powiedziała prezes szpitala Agnieszka Banaszek.

REKLAMA

Przekazane nowe ambulanse to pojazdy najnowszej generacji, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny, który nie tylko spełnia wymogi stawiane przez NFZ, ale także zawiera ponadstandardowe elementy. Są to pojazdy zabudowane typu C zgodne z normą PN EN 1789 na podwoziach marki Mercedes model Sprinter - rok produkcji 2022 roku z zabudową medyczną firmy Zeszuta Sp. z o.o.

"Państwowe Ratownictwo Medyczne jest niezmiernie ważnym elementem bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa i otrzymuje ogromne dofinansowanie. W 2019 roku decyzją Ministra Zdrowia dla województwa lubuskiego przyznano cztery nowe karetki, w tym dla Drezdenka. Dzisiaj Powiatowe Centrum Zdrowia otrzymało kolejne ambulanse. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że te karetki będą wspierać mieszkańców powiatu. Cieszę się, że szpital w Drezdenku ma perspektywy rozwojowe. Dopóki będziemy mogli, będziemy wspierać szpital w Drezdenku, bo zasługują na to mieszkańcy powiatu” – powiedział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Zakup ambulansów został sfinansowany w całości ze środków Skarbu Państwa. Wartość przyznanej dotacji wyniosła 813.864,30 zł.

źródło: LUW, Szpital Drezdenko, red.

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych