W Drezdeneckim szpitalu działają dwa oddziały covidowe - 98% miejsc jest zajętych. Rząd wprowadza obostrzenia...

Ostatniej doby w kraju stwierdzono 13 115 nowych zakażeń koronawirusem. W powiecie strzelecko-drezdeneckim mamy 21 nowych przypadków, a na kwarantannie przebywa obecnie 847 osób.

Chorych przybywa na terenie naszego powiatu, a świadczyć o tym może zajętość miejsc covidowych w drezdeneckim szpitalu. 

Szpital w Drezdenku zapewnia miejsca osobom potrzebującym pomocy medycznej z ciężkimi objawami koronawirusa. Obecnie 2 oddziały zostały przekształcone w oddziały tzw. covidowe, co oznacza, że pozostałe oddziały funkcjonują bez zmian.  Szpital w Drezdenku zapewnia 52 miejsca dla osób zakażonych, z czego 98% jest zajętych.

Jeżeli sytuacja nie będzie się poprawiać rząd może już wkrótce wdrożyć obostrzenia, które będą miały za zadanie wyhamowanie rozwoju pandemii. Na horyzoncie pojawiała się też nowa mutacja wirusa - Omikron. 

Rząd wprowadza obostrzenia 

Dziś rząd zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń, które  będą obowiązywały od 1 grudnia do 17 grudnia. Uwaga! Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach.

Obostrzenia obejmują m.in. zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich. Osoby wracające z tych krajów będą miały kwarantannę trwającą 14 dni. Rząd zdecydował się zmniejszyć  limit ze 150 do 100 osób dla imprez takich jak wesela. Zmniejszony zostaje limit na imprezach sportowych z 500 do 250. W punktach typu siłownia, strefa fitness limit do 1 os. na 15 m kw.

 

Rząd nie wyklucza, że dynamicznie zmieniająca się sytuacja może wpłynąć na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. 

źródło: nadesłane, red.

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych