News will be here

W Strzelcach Kraj. policjanci odnaleźli 66-letnią kobietę, która zabłądziła...

Dzięki szybkiej i co najważniejsze skutecznej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich udało się odnaleźć 66-letnią kobietę, która wyszła do lasu i nie potrafiła sama trafić do domu. Sytuacja była poważna, bo robiło się ciemno, a kobieta nie miała zasięgu w swoim telefonie.

Warto podkreślić, że policjanci, którzy odnaleźli 66-latkę mimo niedawno ukończonego szkolenia podstawowego, potwierdzili, że są w stu procentach przygotowani do służby i niesienia pomocy obywatelom.

Policyjne interwencje związane z poszukiwaniem osób zaginionych wymagają zawsze wielkiego profesjonalizmu, wiedzy i przede wszystkim skuteczności. Z doświadczenia wiadomo, że pierwsze momenty od zgłoszenia takiego przypadku są najczęściej kluczowe i decydujące. Podobnie było w przypadku zgłoszenia, jakie dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odebrał 4 stycznia w godzinach popołudniowych.

Kobieta, która potrzebowała pomocy informowała, że wyszła do lasu i pomyliła leśne drogi, dlatego zgubiła się i nie potrafiła sama wrócić do domu. Sytuacja była poważna, bo 66-latka straciła zasięg w swoim telefonie, mogła jedynie dodzwonić się pod numer alarmowy. Zbliżający się zmierzch i zimowa pora powodowały, że nie było czasu do stracenia, policjanci musieli działać błyskawicznie. Dyżurny szybko ustalił współrzędne, co pozwoliło określić prawdopodobne miejsce, z którego kobieta dzwoniła. Te informacje trafiły również do policjantów skierowanych przez dyżurnego do pomocy 66-latce.

Trudny teren, gęsto zalesiony uniemożliwił wjazd radiowozem dlatego policjanci zmuszeni byli działać pieszo, zdając sobie sprawę z presji czasu spowodowanej przez zbliżający się zmierzch. To jednak nie przeszkodziło w szybkim dotarciu do kobiety. Ustalenia dyżurnego okazały się na tyle precyzyjne, że 66-latka kilkadziesiąt minut od zgłoszenia została odnaleziona przez mundurowych. Około godziny 16 policjanci odwieźli kobietę do domu, gdzie czekała na nią zmartwiona rodzina.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych