News will be here

W Zwierzynie podpisano umowę na rozbudowę i remont Szkoły Podstawowej.

W Zwierzynie podpisano umowy na rozbudowę i remont Szkoły Podstawowej w Zwierzynie - w wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Inwestycja będzie zrealizowana przy wsparciu środków rządowych. 

W ramach przedsięwzięcia do istniejącego budynku szkoły zostanie dobudowane nowe skrzydło, istniejący budynek będzie wyremontowany, a teren wokół niego - zagospodarowany. Celem inwestycji jest poprawienie warunków do nauki dzieciom i młodzieży w gminie Zwierzyn, tym bardziej, iż aktualnie dzieci uczą się w dwóch budynkach oddalonych od siebie o około 2 km.

Podpisana została umowa na wykonanie niezmiernie ważnej i oczekiwanej inwestycji - rozbudowy szkoły podstawowej. Dla mnie, jako przedstawiciela rządu Premiera Mateusza Morawieckiego jest to kolejny dowód na to, że wybrana 2015 roku droga zrównoważonego rozwoju Polski jest drogą właściwą. Ta realizacja pokazuje, że przyjęte przez rząd Prawa i Sprawiedliwości założenia się sprawdzają, a pieniądze trafiają do najmniejszych gmin i miejscowości. Dzięki nim realizowane są ważne dla społeczności lokalnych inwestycje. Tak ogromnych pieniędzy na rozwój nie było nigdy w historii województwa lubuskiego – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Wójt gminy zaznaczył, że do tej pory trudno było znaleźć środki, by poprawić warunki do edukacji dzieci. Teraz, dzięki rządowym programom: Polski Ład i Rządowemu Programowi Inwestycji Lokalnych, udało się zgromadzić przeszło 9 mln zł,  co stanowi niemal całkowity koszt inwestycji. 

Jestem wdzięczny Wojewodzie za to, że wsparł nasz projekt, że został on wybrany do realizacji – mówił Wójt Gminy Zwierzyn Karol Neuman. 

Inwestycja o wartości 9,3 mln zł będzie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych – w wys. ponad 8 mln zł oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – w wys. 1 mln zł. Pozostały wkład stanowią środki własne gminy.

źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki, 

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych