News will be here

Zwierzyn: Wyprzedzanie na skrzyżowaniu i 112 km/h w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy... | VIDEO

Policjanci ze strzeleckiej drogówki uważnie kontrolują prędkość zmotoryzowanych. To właśnie brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną drogowych tragedii. W poniedziałek (13 marca), mundurowi zatrzymali kierowcę volkswagena, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Niebezpieczne zachowanie kierowcy zarejestrowała kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie. Konsekwencje dla 30-latka, to zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, 24 punkty karne i skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi grzywa nawet do 30 tysięcy złotych.

Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki w poniedziałek 13 marca. Warto wspomnieć, że tego dnia na drogach panowały trudne warunki do jazdy. Padający deszcz i mgła znacznie utrudniały widoczność. Dlatego, szczególnie w takich warunkach, kierowcy powinni wykazywać się odpowiedzialnością i wyobraźnią za kierownicą.

Mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu. Chwilę później 30-latek rozpędził się w terenie zbudowanym do ponad 112 kilometrów na godzinę. Niebezpieczną jazdę kierowcy volkswagena w porę przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki, którzy zatrzymali go do kontroli na ulicy Strzeleckiej w Zwierzynie.

Niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie. Kontrola drogowa zakończyła się dla 30-latka zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, 24 punktami karnymi i skierowaniem sprawy do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych