Pijani mężczyźni jechali skuterem - na widok policji uciekli do lasu. Kierujący miał prawie 3 promile...

Policjanci drogówki zatrzymali w pościgu pieszym dwóch mężczyzn, którzy jadąc motocyklem na widok radiowozu zawrócili, a następnie porzucili go i usiłowali uciec do lasu.

Po krótkim pościgu pieszym zostali zatrzymani przez policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniosą konsekwencje.

W sobotę (23 kwietnia) policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili działania „Motocykl” w trakcie których zwracali szczególną uwagę na zachowanie motocyklistów i motorowerzystów na drodze. Patrolując drogę Chlebowo - Łomy (gmina Gubin) zauważyli zmierzający w ich kierunku motorower, którego kierujący jadąc wraz z pasażerem, bez założonych kasków ochronnych, na widok radiowozu zwolnił, zawrócił i zatrzymał się, a następnie zeskoczył z pojazdu i zaczął uciekać do lasu.

REKLAMA

Kierownicę przechwycił pasażer, który widząc zachowanie kolegi,  również zeskoczył z motoroweru i porzucając go pobiegł za nim w głąb kompleksu leśnego. Po krótkotrwałym pościgu pieszym mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Jak się okazało obaj znajdowali się pod działaniem alkoholu i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania motorowerem. Fakt ten znany jest doskonale funkcjonariuszom, którzy widzieli który z nich prowadził pojazd marki Yamaha.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 22-letni kierowca miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, natomiast 17-letni pasażer  ponad 1,5 promila. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania motorowerem. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

REKLAMA

Kierujący odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień, niekorzystanie z kasku ochronnego podczas jazdy, przewożenie pasażera znajdującego się w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia 22-latek odpowie przed sądem, a 17-latek przed sądem dla nieletnich.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!


Media Społecznościowe - "Czym żyjemy...."

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych