Film promocyjny Drezdenka - jaki jest jej potencjał turystyczny? Opowiada Burmistrz... | VIDEO

Na profilach społecznościowych Gminy Drezdenko ukazał się film promocyjny - pokazujący walory turystyczne Gminy Drezdenko. O walorach i zaletach opowiada Burmistrz Drezdenka - Karolina Piotrowska. 

Miały być pewne inwestycje w kryptowanuty, a skończyło się stratą. Znów oszukano mieszkańców powiatu...

Mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego stracili łącznie 140 tysięcy złotych. Swoje oszczędności mieli zainwestować w kryptowanuty. Szybki i duży zysk w krótkim czasie – tak najczęściej internetowi oszuści i naciągacze zachęcają swoje ofiary do inwestowania pieniędzy w niesprawdzone i wątpliwe produkty finansowe. Najczęściej obietnice wysokich profitów w krótkim czasie to blef.

Obwodnica Drezdenka z rządowym dofinansowaniem

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz z Wiceministrem Rafałem Weberem odwiedzili w piątek województwo lubuskie, by w Drezdenku zatwierdzić umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy obwodnicy miasta. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Strzelce Kraj. - Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o kradzież ze sklepu kilku opakowań produktów chemicznych...

Wzorowa obywatelska postawa jednego z mieszkańców oraz pomoc policjanta po służbie doprowadziła do zatrzymania 24-latka podejrzanego o kradzież ze sklepu kilku opakowań produktów chemicznych. Dzięki czujności jednego z klientów kradzież nie pozostała bez konsekwencji.

Strzelce Kraj - Pijany 27-latek zatrzymany na hulajnodze elektrycznej. Grozi mu wysoka grzywna...

Dzielnicowi ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 27-latka, który kierował hulajnogą elektryczną. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu w organizmie i jak się okazało około godziny drugiej nad ranem wybrał się na przejażdżkę.

Strzelce Krajeńskie modernizuje oświetlenie. Stare lampy sodowe zastępują nowoczesne LED-y...

Nie tylko w instytucjach publicznych, ale także "na ulicach" Gmina Strzelce Kraj chce wprowadzić oszczędności, dlatego od kilku tygodni trwa wymiana oświetlenia z sodowego na led-owe. 

W Zwierzynie powstanie boisko - powiat otrzymał dotację w ramach programu 'Lubuska Baza Sportowa'

Sejmik Województwa Lubuskiego podzielił dotacje na bazę sportową, turystyczną i zabytki. Wśród dotacji znalazła się budowa boiska przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Zwierzynie. Powiat na to zadanie otrzymał 100 tysięcy dotacji. 

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w powiecie strzelecko-drezdeneckim

Strzelce Kraj. były kolejnym miastem, które odwiedzili przedstawiciele zarządu województwa oraz departamentów funduszowych urzędu marszałkowskiego. Cel? Zachęcenie do aktywnego ubiegania się o środki unijne.

Pożar budynków gospodarczych w Dobiegniewie | FOTO

Dziś 25.04.2023 r. w miejscowości Dobiegniew doszło do pożaru budynków gospodarczych. Na miejscu z ogniem walczyło 8 jednostek straży pożarnej z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego. 

Będzie remont drogi Drezdenko - Stare Bielice

Nowy dywanik asfaltowy pojawi się na drodze wojewódzkiej 174 z Kosina do mostu w Starych Bielicach. To zaledwie kilometrowy odcinek, jednak mieszkańcy będą zadowoleni.

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych