News will be here

Giełda kryptowalut: czy warto założyć konto?

Giełda kryptowalut to cyfrowy rynek, na którym handlujący mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty. Giełdy mogą być używane do kupowania i sprzedaży innych kryptowalut, a także do konwersji walut fiducjarnych na kryptowaluty. 

Giełdy kryptowalut są ważne, ponieważ dostarczają możliwość dołączenia do dynamicznie rosnącego rynku kryptowalut w ostatnich latach. Giełdy kryptowalut podlegają regulacjom przez organy finansowe. W niektórych jurysdykcjach giełdy muszą uzyskać licencję od regulatora finansowego. 

Giełdy kryptowalut pobierają opłatę za każdą transakcję. Opłata może być procentem wartości transakcji lub stałą opłatą. Giełdy oferują zwykle szeroki wybór typów zamówień. Najczęstsze to zamówienia rynkowe i zamówienia limitowe. Zamówienia rynkowe są wykonywane po bieżącym cenie rynkowej. Zamówienia limitowe są wykonywane po określonej cenie. 

Aby sprostać potrzebom różnych traderów giełdy oferują również handel instrumentami pochodnymi, takimi jak kontrakty terminowe i opcje.

Czy warto otworzyć konto na giełdzie kryptowalut?

Przede wszystkim konto pozwala na kupno, sprzedaż oraz handel kryptowalutami. Jest to podstawowy powód, dla którego ludzie korzystają z giełd. Bez giełdy byłoby bardzo trudno znaleźć kogoś chętnego do handlu z Tobą. Dodatkowo konto na giełdzie pozwala na przechowywanie swoich kryptowalut. Jest to ważne, ponieważ pozwala na utrzymanie kryptowalut w bezpiecznym stanie. Jeśli miałbyś przechowywać swoje kryptowaluty na własną rękę, istnieje znacznie większa szansa, że mogą one zostać skradzione lub utracone. 

Posiadanie konta na giełdzie kryptowalut daje Ci dostęp do informacji i danych, których w przeciwnym razie nie byłbyś w stanie pozyskać. Dotyczy to danych rynkowych, notowań kryptowalut i wykresów. Informacje te są ważne dla podejmowania świadomych decyzji handlowych i inwestycyjnych. 

Jest kilka parametrów, które w przypadku wyboru giełdy kryptowalut są kluczowe. Takie jak lokalizacja, opłaty, metody płatności, wspierane kryptowaluty, bezpieczeństwo, raputacja, obsługa klienta, łatwość w użytkowaniu, funkcje platformy, usługi dodatkowe i bonusy.

Wszystkie parametry porównuje portal dascanner.com na którym znajdziesz również ranking giełd kryptowalut dostępnych w Polsce.

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych