News will be here

Minister edukacji Przemysław Czarnek w powiecie strzelecko-drezdeneckim

Dziś województwo lubuskie odwiedza Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek - minister prócz wizyty w Gorzowie i Różankach odwiedzi również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelcach Krajeńskich.

Minister dziś przebywa z wizytą w woj.lubuskim. Rano odwiedził Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim, potem odwiedził uczelnię im.Jakuba z Paradyża. Kolejnymi jego punktami była szkła w Różankach, a następnie wizytę zakończy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich.

W Strzeleckim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zaplanowano spotkanie z dyrektorami innych ośrodków szkolno-wychowawczych w regionie. 

W czasie spotkania z dyrektorami w Strzelcach Krajeńskich minister podkreślił, że najlepsze warunki do kształcenia dzieci z niepełnosprawnościami są w szkołach specjalnych.

Nigdy nie było i nie będzie zamiaru likwidacji szkolnictwa specjalnego. Państwo jesteście absolutnie nieodzowni i macie fundamentalne znaczenie dla tego wszystkiego co jest obowiązkiem państwa polskiego, tzn. wspomagania dzieci z niepełnosprawnościami, kształcenia ich i wspomagania rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami. Bez szkolnictwa specjalnego jest to po prostu niemożliwe – zaznaczył minister w czasie spotkania z dyrektorami lubuskich SOSW.

Najlepsze warunki do kształcenia dzieci z niepełnosprawnościami są w szkołach specjalnych. Macie państwo znakomitą kadrę i odpowiednie warunki do tego – dodał minister dziękując dyrektorom lubuskich placówek za pracę na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin.

Minister pogratulował również staroście strzelecko-drezdeneckiemu oraz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego znakomitego rozwoju tej placówki. Szkoła liczy obecnie 147 uczniów i ta liczba wciąż rośnie, jak zaznaczył minister, ze względu na znakomite warunki kształcenia.

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych