17-latek grasował na terenie Gminy Dobiegniew. Jest podejrzany o kradzieże i włamania...

Policjanci z Dobiegniewa zatrzymali i przedstawili zarzuty 17-latkowi, który podejrzany jest o kradzieże i włamania jakie miały miejsce od kwietnia do maja na terenie Gminy Dobiegniew.

Dzięki pracy policjantów możliwe było nie tylko ustalenie podejrzanego, ale również odzyskanie części skradzionych rzeczy. Mimo, że młody mężczyzna zakopał je w lesie, czujni policjanci odnaleźli je i przekazali właścicielowi.

REKLAMA

Na przełomie kwietnia i maja policjanci z Dobiegniewa otrzymali zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem, do których doszło na terenie gminy. W pierwszym przypadku sprawca po włamaniu do pomieszczenia gospodarczego dokonał kradzieży elektronarzędzi. Poszkodowany właściciel oszacował straty na kwotę ponad tysiąc złotych. Kilka tygodni później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o podobnym przestępstwie.

Tym razem sprawca z zaparkowanego samochodu ukradł plecak, w którym znajdował się między innymi portfel jego właściciela. W nim znajdowały się dokumenty i pieniądze w kwocie ponad pięciu tysięcy złotych.

REKLAMA

Od samego początku obie sprawy wyjaśniali policjanci z Posterunku w Dobiegniewie. Ich praca operacyjna połączona z czynnościami procesowymi wykonanymi na miejscu obu tych zdarzeń pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. Był nim 17-latek, który kompletnie nie spodziewał się widoku mundurowych. W trakcie wykonywania czynności z jego udziałem policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy zakopanych w lesie.

Dokumenty: między innymi prawo jazdy i dowód osobisty wróciły już do wściela. Młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Będzie odpowiadał jak osoba pełnoletnia, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.   

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych