News will be here

45-latek jechał motocyklem po ścieżce rowerowej - chciał sobie skrócić drogę do domu...

Policjanci z Drezdenka zatrzymali do kontroli 45-latka, który jechał motocyklem po ścieżce rowerowej. Mężczyźnie nie przeszkadzał fakt, że z drogi dla rowerów w tym samym czasie korzystali rowerzyści.

Okazało się również, że kierujący motocyklem ma zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd nie posiada przeglądu technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że zdecydował się na jazdę po ścieżce rowerowej, bo chciał skrócić sobie drogę do domu. Interwencji mundurowych przyglądali się rowerzyści, którzy oklaskiwali zdecydowane działania policjantów w stosunku do nieodpowiedzialnego motocyklisty.

Droga rowerowa jest przeznaczona wyłącznie dla rowerzystów, chyba że znaki informują, że mogą z niej korzystać również piesi. Jednak absolutnie zabronione jest korzystanie z drogi dla rowerów przez kierujących pojazdami mechanicznymi.

Niestety o tej zasadzie zapomniał kierujący motocyklem, który został zatrzymany na ścieżce rowerowej koło Trzebicza w gminie Drezdenko. W środę (26 lipca) około godziny 14 policjanci z Drezdenka zauważyli na drodze dla rowerów nietypowy widok. Ich uwagę zwrócił kierujący motocyklem, który zamiast z jezdni korzystał ze ścieżki dla rowerów. Nie przeszkadzał mu fakt, że w tym samym czasie ze ścieżki korzystało wielu rowerzystów. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej.

Okazało się motocyklem kierował 45-latek. Mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego motocykl nie ma badań technicznych i ubezpieczenia OC. Motocyklista tłumaczył policjantom, że chciał sobie skrócić w ten sposób drogę do domu. Takie tłumaczenie policjantów nie przekonało. 45-latek odpowie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, jazdę motocyklem bez badań technicznych i ubezpieczenia. Za jazdę motocyklem po ścieżce rowerowej mundurowi odstąpili od postępowania mandatowego i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych