Drezdenko będzie miastem w pełni monitorowanym! Miasto wymienia i montuje kolejne kamery...

Trwa budowa monitoringu, który obejmuje swoim zakresem dwa obszary Drezdenka. Pierwszym jest Park Kultur Świata, w którym oprócz wymiany istniejących 16 kamer, w system zostaną włączone 4 dodatkowe urządzenia.
Drugim jest budowa całkowicie nowego systemu składającego się z 15 kamer, obejmujących swoim zasięgiem Stary Rynek, wraz ze skwerem przy ulicy Kościuszki oraz depta.
 
Całość wraz z istniejącym monitoringiem Placu Wileńskiego gromadzić będzie materiał dowodowy w nowym urządzeniu rejestrującym znajdującym się w serwerowni UM w Drezdenku.
Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Zastosowań Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO S.A. z Poznania.
 
Zadanie wykonywane jest ze środków własnych gminy, za kwotę prawie 200 tys. zł. 

Monitoring miejski ma poprawić bezpieczeństwo w mieście. Kamery nie są tylko narzędziem służącym w rozstrzyganiu spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi, ale również mogą być pomocne w zabezpieczaniu imprez sportowych i kulturalnych. Miasto liczy, że monitoring zniechęci wandali do niszczenia naszego wspólnego mienia, a policji pomoże w pracy operacyjnej!

źródło: nadesłane, red., 

 
 
Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych