News will be here

Drezdenko: Myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać. Dzięki reakcji dwóch kobiet i policjantów.

Obywatelska postawa dwóch kobiet, które słysząc w lesie wołanie o pomoc, pozwoliła policjantom szybko i skutecznie interweniować. Sytuacja była bardzo poważna bo jak się okazało myśliwy spadł z ambony i nie mógł się ruszać.

Mężczyzna nie był nawet w stanie sięgnąć po telefon, aby wezwać pomoc. Dopiero po ponad godzinie od upadku jego krzyki usłyszały dwie kobiety, które powiadomiły policjantów. Mundurowi z Drezdenka zlokalizowali 71-latka, udzielili mu pomocy przedmedycznej i po przyjeździe ratowników medycznych pomogli przetransportować do karetki.

W piątek /3 września/ do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich trafiła informacja od dwóch kobiet, które usłyszały w lesie rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dyżurny skierował w to miejsce patrol z Drezdenka. Po kilku minutach podkomisarz Emil Skrzypczak i posterunkowy Wojciech Ratajczak byli na miejscu. Od zgłaszających usłyszeli, że wołanie o pomoc słychać nieprzerwanie od kilku minut. Informacja potwierdziła się. Policjanci idąc w kierunku dobiegających krzyków zlokalizowali pod jedną z ambon leżącego mężczyznę.

Jak się okazało był to myśliwy, który spadł kilka metrów w dół z ambony. Uskarżał się na ból biodra. Z uwagi na obrażenia nie był w stanie o własnych siłach wstać, czy nawet telefonicznie wezwać pomocy. Dodatkowo jego sytuację utrudniał fakt, że w miejscu w którym się znajdował nie było zasięgu oraz zapadał już zmierzch. Dopiero po ponad godzinie od upadku krzyki myśliwego usłyszały dwie kobiety, które nie przeszły obojętnie i powiadomiły służby ratunkowe.

Dzięki takiej postawie policjanci byli w stanie szybko i skutecznie interweniować. Mundurowi po zlokalizowaniu 71-latka udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce ratowników medycznych. Z uwagi na trudny teren policjanci wspólnie z ratownikami przenieśli na noszach rannego mężczyznę do karetki. Myśliwy został przewieziony do szpitala. W tym przypadku zgłaszające kobiety wykazały się godną naśladowania obywatelską postawą. Mając podejrzenie, że ktoś potrzebuje pilnej pomocy zareagowały wzorowo – powiadomiły policjantów. Dzięki temu prawdopodobnie udało się uratować ludzkie życie.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych