News will be here

Groźny pożar domku letniskowego w m.Lubiewko | VIDEO

W m.Lubiewo w gm.Drezdenko doszło do groźnego pożaru domku letniskowego. 

Na miejsce skierowanych zostało 6 zastępów straży pożarnych w trybie alarmowym. W chwili dotarcia jednostek budynek letniskowy o konstrukcji drewnianej w całości objęty był ogniem, płomienie sięgały koron sąsiednich drzew. Bezpośrednio zagrożone rozprzestrzenieniem się pożaru były sąsiednie obiekty: pobliski budynek mieszkalny, przyczepy kempingowe, sauna ogrodowa, magazynowane materiały palne.

Dzięki skutecznym działaniom zarówno w obronie sąsiednich obiektów, jak też w natarciu na płonący budynek, pożar został ugaszony, a sąsiednie obiekty ocalone od zniszczenia. Znaczącym utrudnieniem prowadzenia działań był brak sieci hydrantowej w miejscowości Lubiewo oraz brak odpowiedniego dojazdu do miejsca w którym doszło do zdarzenia – zachodziła konieczność transportu niezbędnego sprzętu gaśniczego i ratowniczego przez kilkadziesiąt metrów.

Działania gaśnicze trwały około 4 godzin, do działań ostatecznie skierowano 8 zastępów, budynek letniskowy uległ zniszczeniu. W działaniach uczestniczyły jednostki:

  • JRG PSP w Strzelcach Kraj.
  • OSP Drezdenko
  • OSP Niegosław
  • OSP Rąpin
  • OSP Trzebicz
  • OSP Stare Kurowo

źródło: KP PSP Strzelce Kraj., 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych