Uwaga! Nad regionem mogą pojawić się burze z gradem.

Uwaga, Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej prognozuje, że nad zachodnią Polskę nadchodzą burze. 

W nadchodzący weekend prognozuje się zmienną pogodę w weekend – opady deszczu, burze i porywisty wiatr, a potem lekkie ochłodzenie.

Słoneczną i ciepłą aurę kształtował w ostatnich dniach układ wysokiego ciśnienia zalegający nad środkowo-wschodnią Europą. To się jednak wkrótce zmieni.

REKLAMA

W kierunku Polski od zachodu powoli zmierzają niże baryczne, z frontami atmosferycznymi oddzielającymi bardzo ciepłe, zwrotnikowe powietrze napływające z południa Europy od znacznie chłodniejszego zalegającego nad północną częścią kontynentu.

W powiecie strzelecko-drezdeneckim dziś i jutro mogą wystąpić burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. 

źródło: IMGW, red.

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych