W Dobiegniewie podpisano umowę na przebudowę oczyszczalni ścieków

W piątek w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie w obecności Pana Władysława Dajczaka Wojewody Lubuskiego miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na budowę i modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków, przepompowni, stacji uzdatniania wody i budowa kanalizacji sanitarnej o dł. 5,9 km.

– Podpisanie umowy rozpoczyna bardzo ważną inwestycję dla całego Dobiegniewa. Modernizacja oczyszczalni ścieków była od lat oczekiwana, a teraz jest już konieczna do przeprowadzenia. Obecna czyszczalnia pochodzi z lat osiemdziesiątych i nie spełnia już żadnych wymogów. W związku z tym gmina od lat starała się o środki na tę inwestycję. Tu z pomocą przyszedł Polski Ład i gmina dostała jedno z największych dofinansowań, bo aż 13 mln zł. Inwestycja ta wpłynie na rozwój Dobiegniewa, a dwukrotne zwiększenie przepustowości oczyszczalni pozwoli na przyłączanie nowych odbiorców, inwestorów i producentów – mówił podczas uroczystości wojewoda.

REKLAMA

Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewska wspólnie z radnymi podziękowała wojewodzie w imieniu mieszkańców. Jak podkreślała burmistrz:

– Nie byłoby tej inwestycji i jej realizacji, gdyby nie starania wojewody. Jesteśmy małą gminą w województwie lubuskim; dostrzeżenie potrzeby realizacji tak ogromnej inwestycji bardzo doceniamy. Gdyby nie udzielone nam wparcie, inwestycja ta pozostawałaby dalej w sferze marzeń.

REKLAMA


Oczyszczalnia ścieków w Dobiegniewie

Wartość inwestycji to kwota 38 985 456,00. Pozyskane przez Gminę Dobiegniew dofinansowanie inwestycji: 
Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład - 13 143 320,34 
Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020 - 9 856 679,65 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - 2 000 000,00 

źródło: LUW, 

 

ZOSTAW NAM LIKE!

 

Podaj dalej w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) strona internetowa fsd24.pl informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych